FAQ
Contact
MyINL
en
fr
de
lu
Institut
Courses
Certificates
Trainers
Sproochentest
Calendar
Search:
en
fr
de
lu
Institut
Courses
Certificates
Trainers
Sproochentest
Calendar
FAQ
Contact
MyINL
Enter your search
Search:
Management
Director
Maisy Gorza
Assistant
Director
Sharon Arendt
Assistant
Director
Joëlle Hentges
Assistant
Director
Luc Schmitz
Management Assistant
Philippe Haas
Management Assistant
Christiane Klein
Management Assistant
Rosa Spitaleri
Management Secretary
Dominique Gallego
Management Secretary – Belval
Claudio Rodriguez
Administration
Reception and Information
Kenny BAUSCH
Leandro MONIZ NUNES
Course Administration Office
Christine DELMARKO
Stéphanie DHAMEN
Edmée LALLEMANG (annexe Mersch)
Jérôme KLAMM
Joe GOELHAUSEN (annexe Belval)
João Carlos GONÇALVES RIBEIRO (annexe Mersch)
Julia MONTEIRO (annexe Belval)
Salvina MESSINA
Lidia REBELO
Tanja WILTGEN (annexe Belval)
Exams Office
Simone PATZ
Frank HILKHUIJSEN
Milly NEIERTZ
Patrick LANNERS
Libraries and Media Centres
Dario STEIL ANTONI (annexe Belval)
Yannick STOFFEL
Administrative Reception
Laurent COLLING
Human Resources
Emilie MICHEL
Stéphane SANTANA
Financial Services
Joëlle HENTGES
Frank JUNGBLUTH
Carine CARDOSO FIGUEIREDO
Sabrina SEIDEL
Sandy REDING
IT Services
Luis NIETO
David LACERDA
Communication Department
Jil GOEDERT
German Department
Antje SPENNEMANN
Charel BRACONNIER
Christian TIMM
Connie HULS
Elizabet ILIEVA
Emina MRKANOVIC
Eva VLAMING
Guy FREYLING
Jessica KREINS
Jennifer DA SILVA
Marion CLEES
Nadine SCHUMACHER
Philippe HAAS
Regine KRÖGER
Steve HOEGENER
Yasmine STEYER
Luxembourgish Department
Alberto MACHADO
Almina SKRIJELJ
Amra CEMALOVIC
Anaïs WEYNACHTER
Angèle GAASCH
Anne OLINGER
Anne POOS
Anne-Michelle LORANG
Anouck KUGENER
Benoît JUNK
Bettina OSTER
Boryana KOTOROVA
Brigitte JEITZ
Christian WELTER
Claire PELTIER
Claude SCHILTZ
Corinne FREILINGER
Damien SCHMIT
Danny LEYDER
Denis WELTER
Eva FAZEKAS
Fabienne KOHL
Francisca LUNA GARCIA
Fränk MUNO
Gilles MARSON
Henry FISCHBACH
Ines QUARING
Isabelle SIMON
Jacqueline MESSERICH
Jan Miguel TEIXEIRA
Jeannine MARTIN
Jeff BADEN
Jérôme LULLING
Jil MARCHETTI
Lars GILLEN
Laura HILBERT
Laurent NEIERTZ
Luc MAY
Marielle MOLITOR
Martine WEILAND
Maurice HEINZ
Melanie CHILLON
Mélina WANDERSCHEID
Michèle BESCH
Myriam HARTMANN
Myriam MERSCH
Nathalie ROETTGERS
Nicolas ALS
Pia BAATZ
Sabrina ESPINOSA
Samira HOFFMANN
Sarah MIRTI
Stephanie BUCHLER
Sven WOHL
Tanja MOHR
Tessy FEYDER
Vanessa JOSSA
Vanessa MORES
Vera LANGERS
Yulia MOTOVILOVA
French Department
Adji Mbome FALL
Agathe CESSAT
Alexandre PISCEVIC
Alexia CALLOT
Alice QUENARD
Allison ANTOINE
Amélie JACOB
Anaïs WEYNACHTER
Aurélie BOUCHET
Carine MATTIONI
Carole DE CILLIA
Carole DOILLON
Catherine CANNAS
Catherine DEBRAY
Cathie FERRO
Céline AUDOUARD
Céline BOLIS
Chloé KOLB
Claire KOCH
Claire MULLER
Elénore REISER
Elsa EILLER
Emilie DAUSQUE
Fanny MANGOT
Fatima EL HADAD
Federica KETTANI
François BOCKL
Frédérique STECKMANN
Gauthier VANGANGEL
Jeanne SCHMITZ
Julie ORLIK
Julien SPIEZIA
Laura Shim HENCKS
Laurence BABILLON
Maisy GORZA
Manon BECKEL
Marjorie ENGEL
Marie Dominique HOFF
Martine MATIAS
Mathilde BLOCH
Mathilde SARI
Nadine CHARLES
Nathalie WAGNER
Nousria YAAGHOUB
Patricia GIAMPAOLO
Philippe LETALON
Rosa SPITALERI
Sabine SARAIVA
Sabrina MASCIOCCHI
Sephora FITTEN
Stéphane DRAGOJE
Stéphanie BAHOFF
Stéphanie BERT
Stéphanie DEPOISSE
Thomas GUESDON
Vincent ARNAUDIES
Virgile THIEL
Virginie GRORUD
English Department
Adam LYNAS
Charles KRISTIANSSON
Charles THOSS
Christiane KLEIN
Fabian KRÄMER
Fiona TEMPLEMAN
Francesca FALATO
Hermine KOSTER
Jean-Marc PUTZ
Joanne Beverley BYWOOD
Nicolas MARAITE
Pascale BECKER
Philip WHISTON
Simon WALKER
Simone HESS
Other Departments
Chinese Department
Yun WU
Spanish Department
Antonio GONZALEZ FERNANDEZ
Elena GOMEZ PEREZ
José Manuel RUIZ-VIEJOBUENO
Leticia ARGUELLO
Silvia Lucía CANO AGUADO
Italian Department
Elena IEZZI
Paola SCAGNETTI
Dutch Department
Ilse VAN RENTERGHEM
Département de portugais
Ana Luisa PINTO MARQUES
Maria GOMES
Maintenance Department
Carla DE DEUS RAMOS FERNANDES
Conceiçao PEREIRA DE ALMEIDA PINTO
Cremilde BRAZ NOGUEIRA LOPES
Cristina COIMBRA REBELO
Daniela COUTINHO FERNANDES
Isabel FERREIRA RODRIGUES
Josélia RICO PARDAL
Technical Department
Geoffroy HENGEN
Giuseppe VASCO
Fabio D’ALESSANDRO
Mensur FERATI
Sandro ROCCHIO
Gilles STREFF